راهنمای انتخاب قالب مناسب برای سایت

by

انتخاب قالب مناسب سایت ، یکی از اصلی ترین معیار هایی است که باید به صورت کامل به آن پرداخته شود . قالب سایت نقش بسیار مهمی در رتبه و رنک سایت شما از دید کاربران دارد ، در این مطلب از سایت نکست 24 به صورت کامل به آن میپردازیم .

قالب مناسب سایت

ویژگی های قالب مناسب سایت

قالب سایت باید چند ویژگی شاخص داشته باشد که همین چند ویژگی میتوانند به سایت شما کمک بسیار زیادی کنند .

1- سادگی

ساده بودن قالب سایت یکی از اصلی ترین و شاخص ترین ویژگی های آن سایت است . هر چه کاربری که به سایت شما ارجاع داده میشود در سایت شما راحت تر باشد و سریع تر به مطلبی که میخواهد دست پیدا کند باعث میشود زمان بیشتری را در سایت شما باشد و به رنک و رتبه شما کمک کند .

پس دقت داشته باشید هر چه تعداد رنگ ها ، عکس ها ، انیمیشن ها و …. در سایت کمتر باشد به نفع شماست !

 

2- واکنش گرا و ریسپانسیو

با توجه به اپدیت های اخیر گوگل واکنش گرا بودن قالب سایت اجباری است . با روند افزایشی استفاده کاربران از سیستم های موبایلی میتوان گفت بیش از 30 درصد از ترافیک سایت ها کاربران موبایلی هستند ، پس قالب شما باید به نحوی باشد که برای این دسته از کاربران نیز درست و صحیح نمایش داده شود .

برای تست واکنش گرایی سایتتان پیشنهاد ما استفاده از ابزار Mobilr Friendly میباشد .

قالب مناسب سایت

3- سازگاری کامل با مرورگر های مختلف

امروزه کاربران از چندین مرورگر استفاده میکنند که به آن علاقه دارند و یا کار با آن را به صورت کامل بلدند ، قالب سایت شما باید به نحوی باشد که در تمامی مرورگر ها به صورت صحیح نمایش داده شود . مرورگر های پر کاربرد فعلی موزیلا فایرفاکس ، گوگل کروم ، Safari ‌، IE و اپرا میباشد اما دقت کنید شما نمیتوانید کاربران را مجبور به استفاده از یکی از این ها کنید !

قالب سایت

4- سئو شده و بهینه شده باشد

یکی دیگر از مهم ترین ویژگی های قالب سایت سئو بودن و بهینه بودن آن است . منظور از سئو بودن قالب همگام بودن با جدید ترین الگوریتم های گوگل است . اگر قالب شما از لحاظ سئو ضعیف باشد احتمال پنالتی و اسپم شدن سایت شما افزایش میابد .

 

5-از نظر سنجی ستاره ای استفاده کنید

سعی کنید در قالب سایتتان به کاربران اجازه نظر سنجی بدهید . با اینکه گوگل گفته این مورد از دید گوگل اهمیت ندارد اما همچنان تاثیر بسیار زیادی در ترافیک دریافتی از گوگل دارد ، هنگامی که کاربری در گوگل با مطلبی که دارای 5 ستاره باشد مطمئنن اولین سایتی که بازدید میکند این سایت است .

 

امیدوارم این مطلب به شما در انتخاب قالب سایت مناسب کمک کرده باشد .

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *